Sedmošolci o vplivu človeka na naravo

Sedmošolci so vključeni v projekt Rastem s knjigo. Vsak izmed njih je prejel darilno knjigo Mateta Dolenca Kako dolg je čas. Knjigo smo vključili v domače branje.

Učenci so knjigo prebrali doma, nato pa smo se v šoli pogovarjali o njeni vsebini. Knjiga je bila učencem všeč, še najbolj se jih je dotaknilo, da človek tako grdo ravna z naravo zgolj zaradi lastnega ugodja in denarja. Odločili smo se, da bomo naredili plakate na to temo.

Učenci so si v vsaki skupini iz knjige izbrali nekaj zgodb, ki po njihovem mnenju najbolje upodabljajo človekov vpliv na naravo. Nastali so zanimivi plakati, ki smo jih razstavili v šolski knjižnici.

Sedmošolci vsem svetujejo, naj preberejo knjigo in se zamislijo nad človeškim poseganjem v naravo. Le kaj nam bi narava povedala, če bi znala govoriti?