VSEBINA DNI DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2023/24
KULTURNI DNEVI (Koordinatorica Nataša Podhostnik in razredničarke 1. – 5. r.)
1.-5. razred:
Celodnevni:
- Župančičeva hiša (5 ur)
- Predstava po ponudbi (5 ur)
Po urah (10 ur za 1. ̶ 3. r.; 5 ur za 4. in 5. r.):
- Predstava Gledališča iz desnega žepka ̶ 1. šolski dan (starejša skupina vrtca in učenci od 1. do 5. r.; 1 ura)
- Prireditev pred dnem samostojnosti in enotnosti/novoletna prireditev (1 ura)
- Prireditev pred slovenskim kulturnim praznikom (1 ura)
- Zaključna šolska prireditev (2 uri za 1. ̶ 3. r.; 1 ura za 4. in 5. r.)
- Mini valeta (1 ura)
- Prireditev pred dnem državnosti in podelitev priznanj (1 ura)
6.–9. razred:
Celodnevni:
- Glasbena predstava v Ljubljani
- Trubarjeva domačija in grad Turjak
Po urah:
- Prireditev pred dnem samostojnosti in enotnosti – Novoletna prireditev (1 ura)
- Zaključna šolska prireditev (1 ura)
- Podelitev priznanj devetošolcem ̶ mini valeta (2 uri za 9. r., 1 ura za 6. ̶ 8. r.)
- Prireditev pred dnem državnosti in podelitev priznanj (1 ura za 6. ̶ 8. r.)
ŠPORTNI DNEVI (Koordinator Srečko Dražumerič in razredničarke 1. – 5. r.)
1.–5. razred:
- Plavanje v Čateških toplicah (september)
- Rafting (4. in 5. r. – september)
- Orientacijsko tekmovanje (oktober)
- Zimski športni dan: pohod/smučanje/sankanje (januar)
- Pohod/Vražji kamen – jahanje (1., 2., 3. r. – april)
- Adrenalinski park – Gače (junij)
6.–9. razred:
- Plavanje v Čateških toplicah (september)
- Rafting (september)
- Zimski športni dan / kegljanje
- Gače – Pustolovski park (maj, junij)
- športni dan po ponudbi
NARAVOSLOVNI DNEVI (Koordinatorica Jožica Medvešek Grobovšek in razredničarke 1. – 5. r.)
1. r.
- Skrb za zdravje – zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja ̶ 25. oktober
- CŠOD Črmošnjice
- Peka prest (Bernarda Kump)
2. r.
- Skrb za zdravje – zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja ̶ 11. oktober
- CŠOD Črmošnjice
- Peka prest (Bernarda Kump)
3. r.
- Skrb za zdravje – zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja – 11. oktober
- CŠOD Črmošnjice
- Peka prest (Bernarda Kump)
4. r.
- Skrb za zdravje – zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja – 19. oktober
- CŠOD Črmošnjice
- po ponudbi
5. r.
- Skrb za zdravje – zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja – 19. oktober
- CŠOD Črmošnjice
- po ponudbi
6.- 9. r.
- Zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja, sistematika
- Bled -vožnja s pletnjo, Blejski vintgar (maj, junij)
- Zaključni izlet – 9.r. (junij); naravoslovna učna pot 7.,8. r. (oktober), travniške rastline 6.r (maj,junij)
TEHNIŠKI DNEVI (Koordinatorica Jasmina Strugar in razredničarke 1. – 5. r.)
1. r.
- Robotika
- Izdelovanje okraskov (december)
- Mini city (maj/junij)
2. r.
- Robotika
- Izdelovanje okraskov (december)
- Mini city (maj/junij)
3. r.
- Izdelek po načrtu – oktober
- Robotika
- Mini city Ljubljana – maj/junij
4. r.
- Robotika (november)
- Poskusi z elektriko (marec)
- Izdelek po načrtu
- Mini city Ljubljana – maj/junij
5. r.
- Poligon kolesarskega izpita ̶ (september)
- Robotika (november)
- Izdelek po načrtu (junij)
- Mini city Ljubljana – maj/junij
6. – 9. r.
- Srednja šola Grm (7., 8., 9. r), novoletne delavnice (6.r)
- Igriva arhitektura (februar)
- Ribnica (grad in lončarstvo)
- po ponudbi (6. do 8.r), priprava na valeto (9. r.)
Več o konceptu dni dejavnosti…