Tradicionalni slovenski zajtrk 2019

V petek, 15. 11. 2019, smo imeli učenci OŠ Komandanta Staneta Dragatuš Tradicionalni slovenski zajtrk. Zajtrkovali smo med in maslo na črnem kruhu, mleko ter jabolko.

Učenci 1. in 2. razreda so jedli ob 7.30, učenci od 3. do 5. razreda ob 8.00, ostali učenci do 9. pa ob 8.30. O pomenu Tradicionalnega slovenskega zajtrka so nas poučila dekleta iz 9. razreda.

Ob 10. uri smo se odpravili v telovadnico in zapeli Slakovo pesem Čebelar. Nato so naši učenci, ki obiskujejo čebelarski krožek, odšli v vrtec. Otrokom so pokazali čebelarsko opremo in pripomočke, ki jih potrebuje čebelar pri svojem delu.

Tradicionalni slovenski zajtrk so imele vse slovenske šole. S tem projektom nas učijo, da bi jedli zdravo, da bi imeli vsako jutro zdrav zajtrk, ki nam da energijo za celodnevne aktivnosti. Smernice priporočajo, da bi jedli 4- do 5-krat na dan.

Tjaša Kobetič, 8. r., novinarski krožek