Dan samostojnosti in enotnosti

V torek, 24. 12. 2019, smo imeli ekipa šolskega radia Antena prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Ekipa je na prizorišče prišla s pravimi božičnimi sanmi, ki jih je vlekel pravi Božičkov jelen.

Najprej so nam povedali nekaj podatkov o dnevu samostojnosti in enotnosti, potem pa izvedli tradicionalni pregled dogodkov v preteklem mesecu. Spomnili smo se na športne dosežke, črno kroniko in ostalo. Razglasili smo tudi fejmiča meseca. To sta bila Enej Panjan in učiteljica Sabina Lukežič. Na novo so nekaterim učencem in učiteljicam postavili nekaj vprašanj.

Po koncu nastopa je naša ekipa odletela nazaj z Božičkovimi sanmi, s katerih je Božiček metal bonbone in z njimi osrečil veliko otrok.

Žan Kobetič, novinarski krožek, 9. r.