Kopanje v Dolenjskih Toplicah

V torek, 4. 6. 2019, smo se učenci cele šole, z izjemo 3. in 4. razreda, odpravili na športni dan – plavanje v Dolenjskih toplicah. Tretji in četrti razred ni šel, ker gredo na poletno šolo v naravi.
Ko smo prispeli, smo najprej malo počakali, da je učitelj uredil karte. Nato je povedal, da zunanji bazen in tobogani niso odprti. Vsi smo bili malo žalostni. Potem smo se odšli preobleč. Ko smo bili vsi urejeni, smo odšli na bazen. Zbrali smo se skupaj in učitelj nam je povedal nekaj navodil, kako naj se obnašamo. Nato smo se končno lahko odšli kopat. Učenci 6. razreda smo imeli najprej kratek preizkus plavanja, nato pa smo šli prosto plavat tudi mi. 3 ure smo si v vodi podajali žogo, plavali in se hecali. Seveda pa dan v Dolenjskih toplicah ni mogel iti mimo brez dunajskega zrezka in pomfrita.
Ko je ura odbila 12, smo se odpravili preobleč. Ko smo se zbrali, smo se razvrstili po avtobusih. Utrujeni, a hkrati veseli smo se odpravili proti šoli.

Urban Koce, 6. r., novinarski krožek