Tehniški dan – eko dan in migracije

V četrtek, 20.6.2019, smo imeli učenci od 6. do 8. razreda tehnični dan in sicer na temo recikliranja odpadne plastike in nato še o migracijah.

Prvo šolsko uro sta nam Mojca in Jaka iz Hiše sadežev Metlika prišla predavat o migracijah. Predstavila sta nam problem migracij. Veliko smo se tudi pogovarjali in s tem smo spoznali širino tega problema.

Drugo šolsko uro smo namenili predavanju in pogovoru o problemu odpadne plastike na svetu. Poudarek je bil na izdelkih iz plastike, ki jih ljudje veš čas mečejo v naravo in tudi kako bi to lahko rešili, kaj bi lahko uporabljali namesto plastike ter si pogledali posnetek o tem.

Nadaljevali smo z izdelavo izdelkov. 6. razred je izdeloval torbe iz starih kavbojk. 7. razred je izdelal vrečke iz koledarja. 8. razred pa je iz odpadnih steklenic izdeloval vaze in doze za shranjevanje.

Na koncu so bili izdelki zelo lepi.

Bilo je zelo lepo in naučili smo se veliko novega.

Neja Klepec, 8. r.