Novoletna prireditev 2017

V sredo, 20. 12. 2017, smo imeli na OŠ Komandanta Staneta Dragatuš Novoletno prireditev. Skozi prireditev sta nas popeljali Tara Vranič in Nika Kuzma, učenki 9. razreda. Za sceno, ozvočenje in postavitev odra so poskrbeli kolektiv in učenci. Med prireditvijo smo slišali mlajši in starejši otroški ter tudi mladinski pevski zbor. Seveda nismo samo peli. Na odru smo tudi plesali in igrali na razne instrumente (kitara, saksofon, pozavna, violina in klavir). Predstavo sta popestrili dve deklamaciji. Učenci 6. razreda so odigrali dramski prizor z naslovom Božični večer. Na odru so se nam pridružili tamburaši KUD Dobreč. Na zaključku prireditve so vsi učenci od 4. do 9. r., ki so vključeni v pevski zbor, zapeli skupaj s tamburaškim orkestrom KUD Dobreč.

Na prireditvi ni manjkalo besed o začetkih samostojnosti Slovenije, o enotnosti Slovencev, prav tako tudi o energetski sanaciji šole. Na pobudo predstavnikov šolskega sklada so starši, učenci, učitelji, vzgojiteljice in DKŽ Dragatuš v tednu pred prireditvijo pekli piškote, za katere so obiskovalci v času prireditve namenili dobrodelne prispevke. Z izkupičkom bomo kupili glasbila za otroke iz vrtca in učence. Vsem skupaj, ki so prispevali na poti k uresničitvi želja, se iskreno zahvaljujemo.

Poslovili smo se z božično-novoletnimi željami.

Neja Klepec (7. r.) in Tea Ravnikar (6. r.), novinarski krožek