V petek, 8. 5. 2026 smo se učenci zgornje stopnje odpravili na Primorsko. Iz planote Kras smo videli celo okolico. Vodič nam je povedal o rastlinah, ki so značilne za ta kraj in odpravili smo se proti jami. Videli smo stalaktite, stalagnite in stebre. Vodička nam je povedala zgodovino o posodi v katero je kapljala voda. Menda je iz nje pil človek in se nekaj časa z njo preživljal. Videli smo tudi majhnega netopirja, ko je spal. Določeni prostori v jami so se imenovali kot prostori v cerkvi (npr. oltar, kor itd.). Kasneje smo se odpravili v restavracijo Hitroteka Spar. Ko smo pojedli kosilo, smo se odpravili do morja. Videli smo nekaj meduz. Tam sta nam vodiča povedala nekaj o solinah. Šli smo peš še do mesta, kjer nas je čakal avtobus.

Neja, Tanja

V petek, 8. 5. 2026, smo se učenci predmetne stopnje odpravili na celodnevni naravoslovni dan  na Primorsko. Po prihodu v šolo smo si razdelili malico in se posedli na avtobus. Vožnja je bila naporna, a tudi zabavna.

Ko smo prišli na cilj Kraški rob, kjer smo imeli lep razgled vse do Tržaškega zaliva. Potem smo se odpravili v Sveto jamo. Vodička na je povedala da ima vsak  del jame  svoje ime (npr. Vinska klet). Nekaj sekund smo stali v jami v čisti temi. Po ogledu jame, smo po skupinah reševali učne liste. Ogledali smo si še primorsko naravo.

Po kosilu smo imeli nekaj časa za nakupovanje v trgovskem centru. Po nakupovanju smo se sprehodili  od Strunjana do Portoroža po nekdanji železnici Porečanki. Med potjo smo si ogledali Strunjanske soline in spoznali smo pripomočke za solinarstvo. Skozi dolg tunel smo prišli v Portorož. Poslovili smo se in utrujeni odšli domov.

Ta dan nam je bil zelo všeč, saj je bil hkrati zanimiv in poučen.

Evita in Sara, 6. r

Spletišče uporablja le piškotke, ki so potrebni za delovanje storitve. Politika zasebnosti
Politika zasebnosti