Prešerno obarvan kulturni dan v KC Semič

Z učenci od 6. do 9. razreda smo se v petek, 26. 1. 2024, napotili v Kulturni center Semič. Najprej smo si ogledali prireditev pred slovenskim kulturnim praznikom, ki jo je organizirala OŠ Dragatuš v sodelovanju z OŠ Vinica, OŠ Podzemelj, OŠ Stari trg ob Kolpi in Glasbeno šolo Črnomelj. Povezovalka programa je bila učenka 7. r. OŠ Dragatuš Neja Fink, ki je osvetlila veličino dr. Franceta Prešerna glede slovenskega jezika, kulture in kulturne dediščine. Vmes so nastopili instrumentalisti in recitatorji iz omenjenih šol. Iz naše šole so nastopili učenci, ki obiskujejo  tudi glasbeno šolo, in sicer David Kopač iz 8. r. na pozavni, David Migalič iz 3. r. na rogu in Gašper Simčič iz 6. r. na trobenti.

Po kratki uvodni prireditvi smo si ogledali gledališko uprizoritev Prosto po Prešernu, ki je nastala v koprodukciji Cankarjevega doma in Zavoda Margarete Schwarzwald.

Preživeli smo lep, prešerno obarvan kulturni dopoldan.

PRILAGODI VIDEZ STRANI