Dragatuški učenci in Guinnessov rekord

Največji spletni kviz o varni rabi interneta na svetu je potekal 16. februarja 2023 ob 11. uri.

Že v ranih jutranjih urah je na naši šoli tekla beseda o rekordih. Večina učencev je s seboj v šolo prinesla mobilne telefone in tablice; za redke, ki nimajo svojih e-naprav, pa smo poskrbeli v šoli s prenosniki. Učitelj Srečko je vsem napravam omogočil internetno povezavo.

Po malici je napetost naraščala. Vzdušje je bilo razburljivo. Vtipkali smo povezavo do kviza, vnesli svoje kode in nestrpno čakali na začetek kviza.

Začelo se je. Odgovorili smo na 32 vprašanj, seveda s skupnimi močmi, zraven pa navijali, kot da smo na največji nogometni tekmi. Veliko smo se naučili o varni rabi interneta.

Več kot 20.000 slovenskih osnovnošolcev druge in tretje triade iz skoraj 200 šol je danes sodelovalo na vseslovenskem spletnem kvizu o varni rabi interneta. Na vsa vprašanja je odgovorilo 15.225 udeležencev, ki so tako dosegli Guinnessov rekord za največji spletni kviz na svetu, sta sporočila organizatorja A1 Slovenija in zavod Varni internet.

Uspelo nam je!