Devetošolci OŠ Dragatuš pisali pisma za lepši dan

Na spletni strani Slovenske karitas smo zasledili dobrodelni projekt Pismo za lepši dan.

Ko smo prebrali, da iščejo prostovoljce, ki bodo napisali pisma starejšim in osamljenim osebam, smo se v trenutku odločili, da smo iz pravega testa za to dejavnost.

Devetošolci smo se pri uri slovenščine prijavili in prejeli navodila, kako napisati pismo. Zgradba nam je bila vsem znana, v vsebini pa smo malce pisali o sebi (opis, oznaka, nadaljnje šolanje, poklic), dodali ideje za preživljanje prostega čas, spodbudne besede, na koncu pa še kak verz, lepe misli in želje.

Pisali smo lastnoročno, čitljivo in dovolj veliko. Nekateri izmed nas so tudi kaj narisali.

Pisma smo zložili v kuverte in jih poslali na Slovensko karitas, kjer jih bodo prebrali, nato pa bodo našla pot do starejših in osamljenih ljudi.

Kot pravijo na Karitasu: »Pismo za lepši dan je akcija youngCaritas, ki poteka že tretje leto zapored. Namen akcije je, da starejšim in osamljenim praznične dni polepšamo z ročno napisanim pismom. Namen akcije je tudi, da ljudi spomnimo na starejše in osamljene v našem lokalnem okolju in jih spodbudimo, da smo na njihove stiske pozorni tekom celega leta.«

Upamo, da smo tudi mi nekaj prispevali k lepšemu dnevu starostnikov.

Devetošolci – prostovoljci