NOČ KNJIGE na OŠ Dragatuš – nagrada za bralce

V letošnjem šolskem letu smo za vse učence od 6. do 9. razreda, ki so uspešno opravili bralno značko, organizirali posebno nagrado z naslovom Noč knjige. Ob svetovnem dnevu knjige smo se odločili, da bodo omenjeni učenci prespali v šoli, in sicer iz petka, 22. 4. 2022, na soboto, 23. 4. 2022.

V petek smo se začeli zbirati ob 18.30. Najprej sta nastopila glasbenika 2B (Gašper in Primož Mihelič), nato sta skupaj z mentorico podelila bralna priznanja učencem, ki so v letošnjem šolskem letu uspešno opravili bralno značko, in zlatim bralcem. Potem smo odšli na večerjo v soju svečk. Malo smo se razgibali in odšli na nočni pohod s svetilkami. Sledila je astronomija, a ker je bilo slabo vreme, nam je g. Tomaž Šuklje le virtualno podal osnovne informacije o vesolju in teleskopih. Napotili smo se po skriti zaklad. Do njega smo se prebili po iskanju ovojnic z nalogami. Iskali smo jih po temnih učilnicah s svetilkami. Pred spanjem smo imeli še zabavne ustvarjalne delavnice s področja slovenščine in angleščine, nato pa smo v ranih jutranjih urah zaspali. V soboto smo se zbudili že ob 7. uri zjutraj. Sledilo je pospravljanje, zajtrk in jutranja telovadba z Zdravo šolo Dragatuš. Polni lepih vtisov smo odšli domov.

Kliknite tukaj in se prepričajte še sami.