Noč knjige in kamišibaj

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, po vsem svetu potekajo aktivnosti, posvečene promociji branja. Ena med njimi je tudi NOČ KNJIGE, ki jo slovenska sekcija Amnesty International poveže z učenjem o človekovih pravicah. Tako smo se letošnje leto obema projektoma pridružili tudi na naši šoli – učenci 5. razreda, ki so pri krožku Angleščina malo drugače, so izdelali kamišibaj na temo predpisane knjige Mavrična ribica na pomoč. Knjigico smo vse šole, vključene v projekt, dobile donirano in smo jo podarili šolski knjižnici. V tednu knjige so petošolci Neja Fink, Izidor Jesih in Nuša Kočevar svoj prevod zgodbe v angleščino predstavili učencem 1. in 2. razreda ter sošolcem in tako širili sporočilo prijaznosti do drugih. Ustvarjanje kamišibaj predstave v angleščini je bilo zelo zabavno, hkrati pa tudi poučno.

Mentorica Maja Jelerčič Jesih