Otvoritev razstave 8. bienala otroške ilustracije

TINA SIMONIČ, 6. razred – 2. MESTO

V ponedeljek, 3. decembra 2018, je bila v Kulturnem centru Semič otvoritev razstave in podelitev nagrad najboljšim učencem v likovnem natečaju 8. BIENALA OTROŠKE ILUSTRACIJE. Naša učenka Tina Simonič, ki obiskuje 6. razred, je prepričala strokovno komisijo in s svojo izvirno ilustracijo Župančičeve pesmi »Otroci spuščajo mehurčke« osvojila 2. mesto v drugi triadi. Prejela je priznanje in praktično nagrado, s katero bo še naprej lahko izražala svojo umetniško dušo.

V mesecu septembru in oktobru smo z učenci od 1. do 9. razreda pri predmetu likovna umetnost ustvarjali ilustracije Župančičevih pesmi iz pesniške zbirke Mehurčki. Najbolj izvirna likovna dela smo poslali na natečaj 8. BIENALA OTROŠKE ILUSTRACIJE, ki ga je razpisalo Kulturno-umetniško društvo Artoteka Bela krajina. Na natečaj smo poslali 24 uspešnih in kreativnih likovnih del naših učencev, kar 9 pa se jih je uvrstilo v ožji izbor:
Iz 1. razreda: Vid Špehar in Nejc Kobetič (mentorici: Nada Klobučar in Marija Vesna Frank)
Iz 3. razreda: Sara Filip (mentorica: Mojca Pavlinič)
Iz 4. razreda: Tian Kocuvan Ivanič (mentorica: Ivanka Šuštarič)
Iz 6. razreda: Neli Klepec in Tina Simonič (mentorica: Jasmina Strugar)
Iz 7. razreda: Valentin Kralj (mentorica: Jasmina Strugar)
Iz 8. razreda: Leon Pavlinič (mentorica: Jasmina Strugar)
Iz 9. razreda: Alja Deržaj (mentorica: Jasmina Strugar)

Čestitam vsem sodelujočim učencem in njihovim mentorjem.

Prav posebej pa čestitam TINI SIMONIČ za dosežen uspeh.

Jasmina Strugar, mentorica