Sistematski pregled za učence 6. razareda

V četrtek, 19. 10. 2018, smo imeli učenci šestega razreda sistematski pregled. Zjutraj smo se zbrali pred šolo, si razdelili malico in z avtobusom odšli proti Zdravstvenemu domu Črnomelj.
Ko smo prišli, smo imeli najprej predavanje o puberteti. Predavanje se nam je zdelo zanimivo. Po predavanju smo imeli kontrolo vida. Ko si se prepričal, ali dobro vidiš, si odšel proti zobozdravstveni ambulanti. Tam nam je zobozdravnica pregledala zobe in nas po potrebi naročila na nadaljnji pregled. Po pregledu so punce odšle na pregled in cepljenje, fantje smo medtem pomalicali. Po cepljenju je odšla zdravnica na malico. Ta čas smo izkoristili za igranje igric na telefonih, pogovarjanje in pitje pijač iz avtomata. Po pavzi smo odšli na pregled k zdravnici še fantje. Najprej nam je medicinska sestra preverila težo, višino, obseg in srčni utrip. Po pregledu pri medicinski sestri smo odšli  na pregled k zdravnici. Ko smo vsi fantje opravili pregled, smo se vsi veseli, da smo zdravi, odpravili nazaj proti šoli.

Urban Koce, 6. r., novinarski krožek