Rastem s knjigo 2018

Zjutraj, 8. 10. 2018, smo v Osnovni šoli Komandanta Staneta učenci 7. razreda pričakali avtobus, ki nas je ob sedem štirideset odpeljal v črnomaljsko knjižnico.
Tam nas je pričakala prijazna knjižničarka Jožica Žunič, ki nas je popeljala v sobo, v kateri nam je podrobneje opisala in razložila, kam vse se je ta knjižnica mogla seliti. Povedala nam je vse o vrstah knjižnic, postavitev knjig, o signaturi, nato pa predstavila projekt Rastem s knjigo, ki je bralni projekt za vse sedmošolce in dijake v 1. letniku srednje šole. Ogledali smo si tudi kratek filmček o knjigi, ki smo jo letos dobili v dar – Nataša Konc Lorenzutti: Avtobus ob treh. Po tej razlagi nam je razkazala celotno knjižnico. Na enem izmed oddelkov je tudi znanstvena fantastika, ki je tudi moja najljubša. Pokazala nam je tudi bralni kotiček, kjer imajo shranjene spominke znanih osebnosti, ki so obiskale knjižnico.
Nazadnje smo odšli na otroški oddelek, kjer imajo kartonke in slikanice, celo nekaj igrač se najde tam.
Naredili smo še skupinsko fotografijo s knjigami, ki jih bomo brali za bralno značko in za Cankarjevo tekmovanje.

Tim Kač Lamut, 7. r.