37. slikarski ex tempore mladih likovnikov Bele krajine – Arhitekturna dediščina Črnomlja

V petek, 28. 9. 2018, sem bil na 37. slikarskem ex temporu mladih likovnikov Bele krajine, ki je to leto potekal v Črnomlju.
Ko smo se zjutraj pri gradu zbrali vsi likovniki in njihovi mentorji vseh belokranjskih šol ter dveh novomeških, nam je akademski slikar Robert Lozar, podal nekaj napotkov za delo. Nato nam je predsednica DPM Črnomelj, ga. Tanja Vidic, razdelila slikarska platna. Ob sprehodu skozi mesto Črnomelj smo si z našo mentorico Jasmino Strugar ogledovali arhitekturo Črnomlja in si vmes izbrali vsak svoj motiv iz arhitekture Črnomlja, ki smo ga kasneje naslikali na slikarsko platno. Uporabljali smo akrilne barve, pri delu pa smo morali uporabiti tudi domišljijo.
Iz naše šole so se ex tempora poleg mene udeležili še Leon Pavlinič, Alja Deržaj in Monika Puhek.
Bilo je lepo.

Anej Kobe, 5. razred