Nagradni izlet v Ljubljano

V sredo, 25. 4. 2018, smo se učenci 6. r. OŠ Dragatuš skupaj z učenci 6. r. OŠ Semič odpravili na nagradni izlet v Ljubljano.
Izlet smo dobili za nagrado vsi tisti šestošolci, ki smo prebrali 5 knjig, med katerimi je bila obvezna ena pesniška zbirka. Na naši šoli smo vsi šestošolci uspešno zaključili bralno značko. Našo šolo je izbralo Društvo bralna značka Slovenije, sponzor pa je bilo podjetje Hofer. Izlet je bil v celoti brezplačen.
V Ljubljani smo odšli v Narodno galerijo, kjer nas je spremljal in vodil zanimivi pisatelj in dramatik Tone Partljič.
Po ogledu galerije smo se odpravili na kosilo v Emonsko klet, v kateri smo se zelo dobro najedli ter okrepčali.
Nato smo se odpravili na izlet z ladjico po Ljubljani.
Po zanimivem dnevu smo se vrnili nazaj domov. Prišli smo okoli 16.00.
Hvala podjetju Hofer in Društvu Bralna značka Slovenije za izlet in za kar nekaj knjig, ki sta jih naši šolski knjižnici darovali omenjeni organizaciji.

Tea Ravnikar, 6. r., novinarski krožek