28. občinski otroški parlament

V torek, 20. februar 2018, je v sejni sobi Občine Črnomelj potekal 28. otroški občinski parlament. Učenci so razpravljali o določeni temi – Šolstvo in šolski sistem. Zbrane sta nagovorili predsednica Društva prijateljev mladine Črnomelj gospa Tanja Vidic in županja občine Črnomelj gospa Mojca Čemas Stjepanovič.

Našo šolo sta zastopala Tim Gašperič iz 8. razreda ter Tilen Hudelja iz 9. razreda. Razprava je bila pestra in odkrita, učenci so podali zelo zanimive predloge glede šolskega sistema.

Na zasedanju otroškega parlamenta so izvolili tudi predstavnike za regijski otroški parlament v Novem mestu, ki bo v četrtek 8. marca. Ti so: Jakob Kavšek (OŠ Mirana Jarca Črnomelj), Marko Mikunovič (OŠ Loka Črnomelj), Lucija Konda (OŠ Stari trg ob Kolpi) in Tilen Hudelja (OŠ Dragatuš). Za regijskim sledi še Nacionalni otroški parlament, ki bo v začetku aprila.

Mentorica Sanela Majstorović