Minicity – naravoslovni dan učencev 1. triletja

V četrtek, 30. 5. 2024, smo imeli učenci 1., 2. in 3. razreda naravoslovni dan.  Ob 7.00 nas je avtobus odpeljal v Ljubljano, v Minicity. Takoj ko smo prišli, smo pojedli malico, potem pa so nas prevzele vodičke. Najprej smo se vsi zbrali v dvorani, kjer so nam vodičke povedale pravila za delo po delavnicah. Razdelile so nas po skupinah. Vsaka skupina je šla v drugo delavnico. Preko dejavnosti smo spoznavali različne poklice. Preizkusili smo se v polaganju parketa, zidali smo, premagovali smo ovire in se plazili po tunelu. V frizerskem salonu smo urejali pričeske na lutkah, spoznavali smo tudi delo novinarjev, ki ga opravljajo na radiu in televiziji. Preizkusili smo se tudi v prepoznavanju vonjev različnih rastlin in zelišč  pomaranča, limona, sivka, rožmarin, kamilica …). Čas je zelo hitro minil. Škoda, da se tukaj nismo zadržali dlje. Ob 13.00 smo morali proti domu.
Ta dan mi je bil zelooooooo všeč. Želim si ponovno obiskati Minicity in spoznati še druge aktivnosti, ki jih še nismo videli.

Tia Dajčman, 2. r.

PRILAGODI VIDEZ STRANI