Naši učenci so bili uspešni na občinskem atletskem tekmovanju

10. 5. 2024 je bilo na stadionu v Loki občinsko atletsko tekmovanje. Udeležile so se ga ekipe OŠ Loka, OŠ Mirana Jarca, OŠ Dragatuš, OŠ Vinica, OŠ Stari trg, OŠ Belokranjskega odreda Semič, OŠ Podzemelj in OŠ Metlika.
Med veliko tekmovalci iz vseh šol treh belokranjskih občin je bila tudi peterica iz naše šole: Manca Horvat (60 m in štafeta 4×100 m), Sara Horvat (krogla in štafeta 4×100 m), Edi Mlakar (vorteks), Patrik Perc (60 m), Tia Požek (60 m in štafeta 4×100 m), Anja Puhek (60 m in štafeta 4×100 m) in Gašper Simčič (60 m).
Najboljši rezultat je dosegla Sara Horvat v suvanju krogle – zmagala je z rezultatom 9,80 m in se bo udeležila področnega tekmovanja v Novem mestu. 3. mesto z rezultatom 9,17 s je v teku na 60 m dosegla Sara Horvat. Obe sta tekmovali v kategoriji starejše deklice.
Ostali učenci niso posegli po medaljah a so izboljšali svoje dosežke:
– Edi Mlakar (starejši dečki), met vorteksa: 50,94 m – 7. mesto,
– Patrik Perc (sterjši dečki), tek na 60 m: 8,32 s – 7. mesto,
– Gašper Simčič (mlajši dečki), tek na 60 m: 9,38 s – 7. mesto.
Velja omeniti, da je bil Gašper leto mlajši od ostalih tekmovalcev in je za 5. mestom zaostal vsega 3 stotinke.
Dekleta so tekmovale še v štafeti 4×100 m in z rezultatom 59,34 zasedle 4. mesto.

Čestitke vsem za dosežene rezultate, Sari pa želimo čim boljšo uvrstitev na področnem tekmovanju.

PRILAGODI VIDEZ STRANI