Spominska slovesnost ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva

Slovesnost je že šestič zapored potekala ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva. Na njej so udeležence nagovorili obrambni minister Marjan Šarec, veleposlanica Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske Tiffany Sadler ter župan Črnomlja Andrej Kavšek. Poudarili so predvsem pomen sodelovanja med državami in ohranjanja miru, spomnili pa tudi na dogajanje med drugo svetovno vojno in vlogo lokalnega prebivalstva.

Danes mi je bilo zelo lepo. Pevke smo se z avtom in kombijem odpeljale v Gornji Suhor. Tamle je bila prireditev Ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva. Me smo nastopile prve. Zapele smo pesem Se tičice. Na koncu prireditve so nas pogostili s sladkimi dobrotami. (Klara Simčič, 2. r.)

PRILAGODI VIDEZ STRANI