Kulturni dan – Obisk Župančičeve rojstne hiše na Vinici

V petek, 12. aprila, smo se učenci 1., 2. in 3. razreda zbrali v šoli. Tam smo imeli dve uri pouka. Pozneje smo odšli na Vinico. Tam se je rodil Oton Župančič. Sprejeli sta nas Klavdija in Eva. Pogovarjali smo se o Otonu Župančiču. Oton je bil pomemben pesnik. Študiral je na Dunaju. Poslušali smo njegove pesmi in ugibali njegove uganke. Bilo je zelo zanimivo. (Lenart Oskar Vuk, 2. razred)

V petek, 12. 4. 2024, smo se učenci prve triade z avtobusom odpeljali na Vinico. Obiskali smo rojstno hišo pesnika Otona Župančiča. Tam smo se razdelili v dve skupini. Naša skupina si je šla najprej ogledat film, ki je govoril o življenju Otona Župančiča. Po ogledu filma smo odšli ven na vrt. Nato smo se preizkusili v ugankah. Šlo nam je zelo dobro. Nato nam je gospa Eva prebrala pesem o Cicibanu, mi pa smo pesem nato še narisali. Ko smo končali, smo se zamenjali z drugo skupino. Sledil je voden ogled hiše, kjer smo slišali tudi njegov glas. Nato smo poslušali še njegova dela. Na koncu smo se vsi skupaj zbrali in se odpeljali nazaj v šolo. Bil je zelo lep in poučen dan. (Nuša Panjan, 2. razred)

PRILAGODI VIDEZ STRANI