Obisk ŽUPANČIČEVEGA HRAMA v Dragatušu

V četrtek, 14. 3. 2024, smo se učenci 9. razreda pri uri slovenščine odpravili v Župančičev hram.

Tam nas je pričakal Marko Štefanič, ki nas je povabil v Župančičevo sobo. Usedli smo se vsak na svoj stol, on nam je pripovedoval o Otonu Župančiču. Lepo nam je razložil pomembne dogodke iz njegovega življenja. Naučili smo se ogromno novih stvari o njem. Med drugim tudi, da je bil drugorojenec, da je imel tri otroke, da se je pred svojim študijem pisal Zupančič …. Na Dunaju so ga vsi klicali »Cupančič, kar mu je šlo zelo na živce, zato se je takrat preimenoval v Župančiča in tako ostal.

Marka smo poslušali z velikim zanimanjem, saj nam je vmes tudi pokazal določene slike in ohranjene pogodbe. Pokazal pa nam je tudi zbirko Cvetličice, ki vsebuje tudi Otonove slike.

Takšen pouk slovenščine nas je zelo razveselil, hkrati pa je bil zelo poučen.

Tia Požek, 9. r., novinarski krožek

PRILAGODI VIDEZ STRANI