MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO: Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami

Društvo za strpne odnose Eksena s sodelovanjem z izobraževalnim centrom Eksena nas je v šolskem letu 2023/2024 povabil k sodelovanju v edinstvenem nepridobitnem človekoljubnem projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo. Tema letošnjega projekta je STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI. Namen projekta je ozaveščanje otrok in mladih o različnih oblikah nestrpnosti in spodbujanje strpnosti, medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja.

Učitelji OŠ Dragatuš smo se vabilu odzvali tako, da smo v tednu mednarodnega dneva strpnosti, ki ga obeležujemo 16. novembra, z učenci izvedli izobraževalno-ustvarjalne delavnice. Na delavnicah so se učitelji z učenci pogovarjali o pomenu strpnosti in izpostavili problematiko nestrpnosti. Na voljo je bilo več možnosti izvedb delavnic, ki jih je pripravil izobraževalni center Eksena. Učenci so na delavnici tudi ustvarjali in sicer, učenci od 1. do 3. razreda so ustvarjali likovne izdelke, učenci od 4. do 9. razreda pa so ustvarili likovne in pisne izdelke. Po izvedbi delavnic je sledila postavitev skupne razstave izdelkov učencev, ki krasi šolski hodnik. Izdelke učencev pa bomo poslali tudi na Društvo za strpne odnose Eksena, kjer bodo sodelovali na natečaju za izbor najbolj ekspresivnih likovnih in pisnih izdelkov in bodo del osrednje nacionalne razstave izbranih izdelkov. V preteklih letih je bila razstava v prostorih Državnega zbora, sedaj pa je razstava že tri leta v prostorih Hiše Evropske unije v Ljubljani. Častni pokrovitelj projekta je varuh človekovih pravic, projekt pa sta podprla tudi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Ministrstvo za pravosodje.

Anita Vrtin, koordinatorica projekta na šoli

PRILAGODI VIDEZ STRANI