Športni dan – rafting po Kolpi

V ponedeljek, 18. 9., smo učenci od 4. do 9. razreda šli na rafting.

Učenci 4. in 5. razred so bili na velikem raftu z vodiči. Učenci od 6. do 9. razreda smo bili na manjših raftih. Ko smo prispeli v Dol, smo najprej malicali, nato smo dobili čevlje za raft, rešilne jopiče, čelade in vesla. Preden smo odšli, nam je vodič razložil, kako pravilno veslati. Bili smo po trije skupaj na manjšem čolnu, na večjem pa po sedem do osem oseb. Bilo je tudi nekaj incidentov; nekaj raftov se je prevrnilo, zataknili so se v plitvejših vodah, nekateri smo padli ven iz čolna, nekaterim je tudi ušlo veslo, proti koncu rafta se je vreme poslabšalo.

Seveda so se zgodile tudi dobre stvari: videli smo račke, ribice, ptice in veliko dreves.

Voda je bila zelo mrzla, ampak smo se šli vseeno kopat.

Tisti, ki pa niso šli na rafting, so šli na pohod ob Kolpi. Pohodniki so prehodili veliko in so se tudi še kar izmučili.

Bilo je lepo, zanimivo in zabavno.

Šolske novinarke: Nika (6. r.), Tamara (6. r.), Daša (7. r.)

PRILAGODI VIDEZ STRANI