Akcija »Tom potuje, otroke obiskuje« na naši šoli

TOM telefon je organiziral vseslovensko akcijo »Tom potuje, otroke obiskuje«. V okviru tega projekta je TOM nahrbtnik obiskal tudi našo šolo, in sicer v tednu od 12. do 16. 6. 2023. Z učenci od 4. do 9. razreda smo učitelji izvedli delavnice, katerih osrednja tema je bila predstavitev svetovalne storitve TOM telefona. Na šoli smo imeli tudi »kotiček« s plakati, brošurami, TOM nahrbtnikom, ki je učence opominjal, da lahko anonimno in brezplačno kontaktirajo TOM telefon vsakič, ko imajo vprašanje ali potrebujejo pogovor. Namreč geslo akcije je »Odgovor je pogovor«. Pogovor nam lahko pomaga, predvsem pa dobimo občutek, da v stiski nismo sami. Lahko se pogovorimo s katerokoli osebo, ki ji zaupamo – s staršem, šolsko svetovalno delavko, učiteljem, prijateljico, prijateljem. Lahko pa pokličemo na brezplačno telefonsko številko TOM telefona (116 111), ki je dosegljiva vsak dan med 12. in 20. uro ali pa jim pišemo preko elektronske pošte (tom@zpms.si) ali spletne klepetalnice (e-tom.si).

Anita Vrtin, koordinatorica

PRILAGODI VIDEZ STRANI