Gozdna učna pot Mirna gora

V torek, 13.6. 2023, smo imeli učenci 6., 7. in 8.r naravoslovni dan – pohod po Gozdni učni poti od Planine do Mirne gore. Zbrali smo se ob 7.25 pred šolo. Najprej smo se z avtobusom odpeljali do Planine, kjer sta nas pričakala dva vodiča. Povedala sta nam kakšno je delo gozdarja. Nato smo se razdelili v dve skupini in se odpravili proti vrhu hriba. Med potjo smo se nekajkrat ustavili, kjer nam je vodič razložil veliko o pomenu gozda, o gozdnem škodljivcu lubadarju, pokazal nam je različne vrste gozdnih dreves… Videli smo tudi del drevesa starega 147 let. Vodič nam je povedal tudi koliko zveri živi v slovenskih gozdovih. Na koncu pohoda nas je čakal težko pričakovan trenutek – slastne palačinke in mrzla pijača. Če povzameva, bil je naporen, ampak zabaven in hkrati poučen dan.

Tim Frankovič in Tadej Jesih, 6. razred

PRILAGODI VIDEZ STRANI