Noč knjige 2023 in zaključek bralne značke

V petek, 21. 4. 2023, smo se vsi, ki smo opravili bralno značko od 1. do 9. razreda in mentorice, zbrali v šolski telovadnici, kjer smo imeli podelitev bralnih priznanj. Za nagrado smo si ogledali vrhunske čarovniške trike Magica Aleksandra. Pustil nas je odprtih ust. Uživali smo, zraven tega pa je čarodej poskrbel za obilico smeha. Na koncu nastopa nam je podelil bralna priznanja, seveda skupaj z mentoricami, in številnim podelil še svoj avtogram.

Nato so se značkarji od 1. do 6. razreda poslovili, ostali smo samo značkarji 7., 8. in 9. razreda. Najprej smo odšli na večerjo – pica v soju svečk. Nato smo se utaborili v telovadnici in zavzeli vsak svoj spalni teritorij. Odšli smo v razred, kjer smo imeli literarno delavnico (Prežihov Voranc: Prvo pismo). Po delavnici smo v temi in s svetilkami iskali skriti zaklad, ki je bil letos v angleškem jeziku. Na koncu smo zmagovalci dobili skrinjo bonbonov. Nadalje smo v razredu nadaljevali z literarno-likovno delavnico, kjer smo risali šolske grbe po navdihu iz zgodbe Frana Milčinskega Butalski grb.

Nazadnje smo se preoblekli v spalne oprave in se napotili v svoje spalne vreče. V telovadnici smo gledali slovenski film Cvetje v jeseni po istoimenskem romanu Ivana Tavčarja. Vmes smo nekateri že zaspali, nekateri pa smo še dolgo po koncu filma skrivoma bedeli in …

Zjutraj, v soboto, se je bilo kar težko zbuditi, pospraviti, lažje pa pozajtrkovati. Odšli smo domov z novimi vtisi, predvsem pa z odličnimi občutki, ko sam s prijatelji prespiš daleč od staršev. 😉

Organizatorki Nataša Podhostnik in Maja Jelerčič Jesih

PRILAGODI VIDEZ STRANI