Šola v naravi – Poreč 2022 – četrtek

Ponovno smo smo se zbudili v pravi poletni dan. Jutranja telovadba nam (ponovno) ni preveč dišala, vendar smo se potrudili po najboljših močeh. Za zajtrk smo imeli hrenovke in vso ostalo običajno jutranjo ponudbo hrane.
Na plaži smo najprej razpeli senčnike, se namazali ter se razdelili v skupine za preverjanje. Zamudniki so opravljali naloge za delfinčke in konjičke, ostali so predvsem spopolnjevali znanje plavanja in nabirali plavalno kondicijo.
Za kosilo smo imeli juho, čufte s pirejem in zeleno solato. Popoldanski počitek je bil skoraj bolj živahen kot jutranja telovadba, a nekaj moči za popoldansko kopanje smo si le nabrali. Pred odhodom na plažo smo si vzeli še malico – banano. Resnici na ljubo jih je kar precej ostalo.
Na  obali smo nadaljevali z učenjem plavanja, padle so tudi prve iskrice med našimi fanti in dekleti sosednje šole.
Za večerjo je bil carski praženec (“šmorn”) in kompot. Vse smo zmazali.
Po večerji bomo imeli kratko prireditev ob državnem prazniku, sledila bo podelitev spričeval, nato pa …. D I S K O!!!!
Več o večernem dogajanju pa po (ne)prespani noči.