Medgeneracijsko branje – skupno branje učencev 9. in 1. razreda

V letošnjem šolskem letu bomo skušali čim več brati. Da ne bi brali samo sebi ali v razredu, smo se odločili, da bomo povezali učence iz 1. in 3. triade in se vključili v projekt Medgeneracijsko branje.

Učenci 1. in 9. razreda smo se v torek, 21. 9. 2021, zbrali v šolski jedilnici. Za prvo srečanje smo izbrali knjigo Silvije Šestan Ujemi mi sinjega medvedka. Devetošolci so v roke prijeli knjigo in jo prebrali prvošolcem. Učiteljica je branje podkrepila z ilustracijami na PPt.

Prvošolci so nato odgovarjali na vprašanja o vsebini. Odgovori so bili pravilni, tako da so devetošolce zbrano poslušali pri branju.

Vsak prvošolec je od doma prinesel svojo najljubšo igračo, jo predstavil in povedal, kaj z njo najraje počne.

Nazadnje si je vsak prvošolec izbral devetošolca, s katerim sta se prestavila v svoj kotiček. Skupaj sta se pogovorila, kateri del knjige jima je bil najbolj všeč. Nato je prvošolec narisal ta del. Nekateri so se že sami podpisali pod svojo risbico, nekaterim pa so pomagali devetošolci.

Dve šolski uri sta minili, kot bi mignil. Komaj čakamo naslednje skupno branje.