Športni dan – vodne igre

V torek, 22. 6. 2021, na vroč dan, smo imeli učenci 1.–8. razreda športni dan – VODNE IGRE.
Razporedili smo se po razredih in tekmovali med razredi v dveh skupinah. V prvi skupini so se pomerili učenci 1., 2., 3. in 4. razreda, v drugi pa peto-, sedmo- in osmošolci. Igre so bile iste, vendar so se razlikovale po enem kriteriju. Npr. razdalja do cilja je bila za manjše otroke manjša, za večje otroke pa daljša, tako je bila težavnost naloge za različno starost otrok poenotena in skupine so lahko med seboj tekmovale.
Vse igre so bile povezane z vodo, tako da so bile kopalke nujna oprema. Z vodno pištolo smo streljali v kije in plastenko z vodo, postavljali smo stožce, pri čemer so nam člani drugih skupin nagajali in nas špricali, vodo smo nosili v plastenko in jo poskušali čim bolj zapolniti …
Škoda, da je kar nekaj učencev na ta dan manjkalo. Mi pa smo uživali in se res zabavali. Na koncu so zmago odnesli drugošolci v eni skupini in osmošolci v drugi skupini. Pomembno je sodelovati. To geslo se je še kako poznalo znotraj skupin v vodnih igrah.

Učenci 5. razreda