Tehniški dan 8. in 9. razreda – projekt POGUM

Tehniški dan v 9. razred – projekt POGUM

V torek, 16. 3. 2021, smo imeli učenci 9. razreda zelo zanimiv tehniški dan.

Delali smo za projekt Pogum, in sicer smo naredili stolčke iz odpadnih gum, pletene obrobe za stolčke in blazine. Razdelili smo se v skupine. Nekaj učencev je tapeciralo stolčke, jaz in sošolka sva pletli obrobe za stolčke, pomagali sta še dve. Dve sošolki pa sta vezli na okrasne blazine. Zraven smo poslušali glasbo in se zabavali.

Tehniški dan je bil zelo zanimiv in koristen. Upam, da jih bomo imeli še kaj.

Veronika Gorše, 9. r.

Tehniški dan 8. razreda – projekt POGUM

V ponedeljek, 22. 3. 2021, smo imeli učenci 8. razreda tehniški dan. Izdelovali smo izdelke za projekt Pogum.

Najprej nam je učiteljica predstavila, kaj bomo delali. Ko smo izvedeli, kakšne so naše naloge, smo se razdelili po skupinah. Vsaka skupina je delala nekaj drugega. Fantje smo izdelovali regale za družabne igre, punce pa so izdelovale velikonočne dekoracije in figurice za igro človek, ne jezi se. Fantje smo najprej izrezali deskice, ki bodo držale škatle. Ko so bile izrezane, smo jih začeli pribijati z žeblji. Ko smo že skoraj končali, je učiteljica rekla, da nekaj deskic ni dobro zabitih. Nato smo jih še enkrat pribili. Na koncu smo regal skupaj z velikonočnimi dekoracijami odnesli na hodnik.
Tehniški dan se nam je zdel zanimiv, saj smo se veliko nasmejali in uživali.

Urban Koce, 8. razred