Skupno branje tudi na OŠ Dragatuš

Tudi letos smo se pridružili nacionalnemu projektu na področju bralne pismenosti in bralne kulture, Nacionalnemu mesecu skupnega branja (NMSB), ki smo ga prvič na naši šoli uspešno izvedli leta 2019. Poteka vsako leto od 8. septembra (mednarodni dan pismenosti) do konca Tedna otroka v oktobru. Z NMSB spodbujamo branje kot vrednoto pri vseh generacijah bralcev prek skupnega branja. Letos nosi naslov Beremo skupaj – za znanje in zabavo!

Mi smo ga obeležili 7. oktobra 2020. Prvo šolsko uro so knjige napolnile šolske učilnice. Bralo je vse, od najmlajšega do najstarejšega, od največjega do najmanjšega. Glasno, tiho, z globoko odprtimi ušesi, z napol priprtimi očesi. Ob branju nam je bilo lepo, ravno prav za začetek novega dne.

Spoznali smo, da je knjiga res naša prijateljica. Seveda pa tudi to, da je imel Pavček še kako prav, ko je napisal: »Če ne bomo brali, nas bo pobralo!« Ker ne želimo, da bi nas pobralo, je naš nasvet: berimo, berimo in še enkrat berimo.