38. slikarski ex tempore mladih likovnikov Bele krajine

V petek, 4. oktobra 2019, smo se jaz – Anej Kobe, Tina Simonič, Tim Kač Lamut in Mark Panjan, udeležili 38. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine, ki je letos potekal v Gradacu.

Risali smo motive v vasi Gradac ali pa motive povezane z gasilstvom, saj je bila letos tema »Ne boj se za pomoč, mi bdimo dan in noč«, ki je povezana s praznovanjem letošnjih gasilskih jubilejev ob 150 – letnici slovenskega gasilstva, med njimi je tudi 130 – letnica PGD Gradac. Jaz sem si za motiv izbral grad in ga z akrilnimi barvami naslikal na slikarsko platno. Naša mentorica, učiteljica Jasmina Strugar, nam je pomagala z nasveti in spodbudami. Ex tempora so se udeležili tudi likovniki iz vseh belokranjskih šol in dve gostujoči iz Novega mesta.

Jaz sem se ex tempora udeležil že peto leto in bilo mi je všeč, saj sem se kljub temu, da sem imel veliko dela s slikanjem na platno, tudi družil s prijatelji.

Razstava vseh ustvarjenih del bo 22. oktobra 2019, ob 17. uri, v Kulturnem domu Gradac.

Prispevek televizije Vaš kanal.

Anej Kobe, 6. razred