Obisk Srednje kmetijske šole Grm

V četrtek, 26. 9. 2019, smo učenci 3. triade obiskali srednjo šolo Grm. Tja smo odšli z avtobusom. Na začetku smo se razdelili v skupine po delavnicah in si ogledali posest. Videli smo krave. Nato so sledile delavnice. Sodeloval sem v delavnici, kjer smo s pomočjo kemije izdelovali stvari. Najprej smo začeli s teorijo zelišč in zdravilnih rastlin. Nato smo s pomočjo srednješolk izdelali začimbe za meso, kreme … Zatem smo imeli malico. Za malico smo imeli štručko, sadno ploščico, vodo in sadje. Sledila je splošna predstavitev programov srednjih šol. Predstavili so nam biotehniško gimnazijo, srednjo mesarsko, slaščičarsko, kmetijsko, cvetličarsko, vrtnarsko ter naravovarstveno šolo. Sledila je še razstava njihovih izdelkov in pridelkov. Najbolj všeč mi je bila degustacija narezka srednje mesarske šole. Nato smo odšli domov in nekateri so šli na odbojko.

Leon Pavlinič, 9. r., novinarski krožek