Prešernov dan 2019

V četrtek, 7. februarja, je na naši šoli potekala prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Obeležujemo ga zaradi smrti največjega slovenskega pesnika doktorja Franceta Prešerna. Začelo se je s himno. Najprej so se z deklamacijo predstavili otroci iz vrtca, iz najstarejše skupine – Lisičke. Pozneje pa je Neja Klepec, učenka 8. razreda, recitirala pesem Sorodnice srake. Zatem sta nam Nina Patricija Blatnik (8. r.) in Tilen Bebar (9. r.) predstavila dve ljubezenski pesmi iz Pavčkovih Majnic. Pozneje nam je Anej Babič iz 6. razreda prebral narobe zgodbo iz zbirke Pesmi iz rimogojnice. Prvi del so zaključili učenci 8. razreda. Vsak se je predstavil z eno pesmijo in ljudske zbirke Enci benci na kamenci.

V drugem delu se je potek prireditve preselil v gledališče. Člani Društva za boljši svet so nam prikazali igro z naslovom Kviz slovenskih pregovorov.

Celotno prireditev je povezoval Anej Babič. Bilo je zelo zabavno, nekateri pa so se tudi preizkusili na odru.

Leon Pavlinič, novinarski krožek, 8. razred