Razstava učenke Alje Deržaj

Talenti – razstave mladih likovnikov v knjižnici

Likovni natečaj za učence in dijake belokranjskih šol

Razstava naše učenke Alje Deržaj

V torek, 26. februarja 2019, je bila v Knjižnici Črnomelj otvoritev razstave likovnih del naše učenke Alje Deržaj.

Alja že več let sodeluje na slikarskih ex temporih mladih likovnikov Bele krajine, letos tudi na natečaju bienala otroške ilustracije, vsako šolsko leto pa tudi na likovnih natečajih Evropa v šoli.

Na razstavi smo videli dela, ki jih je ustvarjala v šoli pri izbirnem predmetu likovno snovanje in tudi dela, ki jih je ustvarila doma, nekaj del pa je iztrgala kar iz svoje skicirke in jih postavila na ogled. Njena skicirka je vedno polna in vsakič me preseneti z novimi in izvirnimi risbami.

Pri svojem delu z zanimanjem raziskuje različne likovne tehnike in izkazuje, da ima občutek za barvne kombinacije, likovno kompozicijo, prostor, izredno dobro opazuje in zna odlično prikazati volumen.

Alji iskreno čestitam za njeno prvo samostojno razstavo!

Prispevek na spletni strani Radia Odeon.

Mentorica: Jasmina Strugar