Športni dan – Grajska učna pot

V sredo, 6. 9. 2017, smo imeli učenci od 1.–5. r. športni dan. Odpravili smo se na pohod po Grajski učni poti. Pred odhodom smo se zbrali pred šolo, si razdelili malico ter se odpravili na pot.
Na Obrhu smo imeli prvo postojanko, kjer smo pozvonili za srečo. Pot smo nadaljevali proti Brezniku. Ustavili smo se pri brezniškem gradu. Okrepčali smo se z dobrotami iz nahrbtnika, nato nam je g. Jože Adam razkazal grajsko klet. Po ogledu gradu smo se odpravili proti Tanči Gori. Nekaj časa smo hodili po makadamski poti, ki nas je pripeljala na Tančo Goro. Šli smo proti gasilnemu domu, kjer je učence 1. in 2. razreda pričakal avtobus in jih odpeljal nazaj v šolo. Ostali smo se proti šoli odpravili peš. Ob prihodu v šolo smo se utrujeni in lačni odpravili na kosilo.
Na športnem dnevu smo se imeli lepo, saj smo se prijetno razgibali in naučili veliko novega.

Urban Koce, 5. r.