Ekskurzija v Celovec

Učenci 7. in 8. razreda, ki obiskujemo nemščino kot izbirni predmet, smo se v petek, 19. 5. 2017, odpravili na Avstrijsko Koroško. Pridružili so se nam tudi učenci iz Osnovne šole Vinice, Osnovne šole belokranjskega odreda Semiča in Osnovne šole Metlika.
Ta ekskurzija mi je bila zelo všeč. Prvič sem obiskala Minimundus, v katerem sem v 1 uri videla skoraj vse najbolj znane znamenitosti sveta. Med ogledom znamenitosti mi je veselo družbo delala moja prijateljica Klara, s katero sva se velikokrat fotografirale. Po ogledu parka smo se odpravili še v staro mestno jedro, nato pa še na razgledni stolp Pyramidenkogel, ki mi je bil najbolj všeč. S stolpa smo videli veliko Vrbsko jezero. Najboljše je bilo, ko smo z njega vračali s spustom po toboganu. Upam, da se bomo tudi drugo leto udeležili zaključne ekskurzije.

Nika Kuzma, 8. razred

Še več utrinkov iz Celovca si lahko ogledate tukaj.