Otvoritev razstave 35. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine

V četrtek, 17. 11. 2016, je v popoldanskih urah v stavbi nekdanje trgovine Beti v Metliki potekalo odprtje razstave 35. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine pod naslovom »Bele niti v barve spleti«. Letošnjega ex tempora se je udeležilo 61 likovnikov iz belokranjskih osnovnih in srednjih šol. Pridružili so se nam tudi učenci iz pobratene občine Ozalj, čez Gorjance pa je prišlo nekaj osnovnošolcev iz Novega mesta. Nastala dela bodo naprej na ogled v nekdanji trgovini Beti, kasneje pa bodo dela potovala po vseh udeleženih šolah, kjer bodo razstavljena.
Na otvoritvi smo vsi udeleženi prejeli priznanja, ki jih sta podelili likovna pedagoginja, ga. Duška Vlašič in podpredsednica Društva prijateljev mladine Metlika, ga. Vladka Škof.

Nika Kuzma, 8. razred