Obisk Šolskega centra Novo mesto

V sredo, 30. 11. 2016, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda tehniški dan.
V šolo smo prišli pet minut pred pol osmo zjutraj. Pred odhodom smo si odšli iskat malico za na pot. Dobili smo sirovo štručko, vodo, jabolko in frutabelo. Avtobus je odpeljal in nas pripeljal v Novo mesto pred dvorano Leona Štuklja.
Med potjo je bilo na avtobusu precej živahno. Veliko šolarjev je poslušalo glasbo ali kaj podobnega, drugi pa so mirno sedeli in opazovali naravo.
Ko smo prispeli v Šolski center Novo mesto, so nas dijaki presenetili s predstavo MAŠ MIŠ. Nato smo se razdelili v skupine. Ogledali smo si 3 oddelke, v katerih smo imeli razne delavnice. Sestavljali smo lesene Božičke, s pomočjo dijakov smo na računalnikih (aplikacija Homestyler) opremili sobo po svoji izbiri.
Videli smo veliko dijakov, ki so hodili k nam v osnovno šolo.
Ob koncu smo odšli pred center, kjer nas je že čakal avtobus. Tako smo se odpeljali nazaj v šolo.
Dan se mi je zdel super in upam, da bo naslednji izlet še boljši.

Kevin Tilen Kuretič, 6. r., novinarski krožek